Bota

44-vjeçari polak i martuar me shqiptare vret djalin 10-vjeçar në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:47 - 17/11/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 44-vjeçar polak ka vrarë djalin e tij 10-vjeçar.

Mësohet se burri polak ishte i martuar me një grua me origjinë shqiptare, ndërsa mediat italiane raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në provincën Viterbos.

Bëhet me dije se 10-vjeçari është gjetur i vrarë nga nëna e tij në banesë. Mattias 10-vjeç dyshohet se është therur me thikë dhe autori i krimit të rëndë dyshohet se është babai i tij, Mirko Tonkov 44 vjeç nga Polonia.

Tonkov duhet të ishte i izoluar në një hotel në Romë, pasi ishte izoluar për shkak të Covid-19, por ai është larguar nga kryeqyteti dhe ka shkuar në Veterbos aty ku jetonte djali me nënën e tij.

Policia sapo është njoftuar për krimin e rëndë ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar 44-vjeçarin, të cilit i janë bërë të gjitha analizat nëse ka qenë nën efektin e drogës apo jo.

Tashmë 44-vjeçari do të dalë para gjykatës dhe do të njihet me masën e sigurisë për krimin e rëndë që ka kryer./Opinion.al

Pas