Aktualitet

“428 shkolla janë mbyllur vitet e fundit”, Basha tregon shkaqet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 17/03/21 |
Opi Nion

Teksa na ndajnë 38 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të denoncojë ato që ai i quan “100 dështimet e qeverisë Rama”.

Në një status në mediat sociale Basha shtron pyetjen se sa është numri i shkollave që janë mbyllur në Shqipëri vitet e fundit.

Më pas ai i ka dhënë përgjigje pyetjes duke thënë se 428, ndërsa shton se shkaqet e mbylljes së tyre kanë ardhur si pasojë e migracionit dhe lindshmërisë në rënie./Opinion.al

Pas