Kronikë

42-vjeçari shqiptar u qëllua me plumb në kokë në Gjermani, dëshmitarët: Ishin dy burraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 29/11/22 |
Opi Nion

Një 42-vjeçar shqiptar u qëllua me plumb në kokë në qendër të qyteti Krefeld mbrëmjen e së hënës.

Dëshmitarët kanë dëgjuar disa të shtëna rreth orës 19:50 dhe panë dy burra duke ikur në errësirë thanë hetuesit këtë të martë.

Ndërkohë, një zëdhënës i policisë tha se viktima ishte i njohur për policinë për drogë.

“Ne nuk supozojmë se ai është një viktimë e rastësishme.” Një e shtënë e goditi viktimën në kokë. Trupi i tij ishte i shtrirë në trotuar pas krimit. Trupi tani do t’i nënshtrohet autopsisë”, bëjnë me dije burime nga policia.

Mediat e huaja shkruajnë se shqiptari jetonte prej katër vitesh në Gjermani.

Ndërkohë, policia ka marrë dhe dëshminë e qytetarëve.

Sipas dëshmitarëve dy burrat e arratisur ishin me trup normal. Njëri kishte veshur një xhaketë të errët, pantallona ngjyrë të çelur dhe një kapelë me ngjyrë të çelur, tjetra një xhaketë të errët me një logo të spikatur në shpinë, pantallona të errëta dhe një kapele të errët.

Pas