Sport

4 vite pas humbjes së gruas, Pirro Dhima rigjen dashurinë te sportistja greke


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 06/12/21 |
Opi Nion

Katër vite pas humbjes së bashkëshortes së tij nga sëmundja e rëndë, peshëngritësi Pirro Dhima, duket se ka rigjetur buzëqeshjen dhe dashurinë në sytë e sportistes, Afroditi Skafidas.

Mediat greke shkruajnë se Afroditi është partnerja e sportistit me origjinë shqiptare pas humbjes së bashkëshortes Anastasia Sdougos. Çifti i ri ka filluar të bëjë dalje publike së bashku, siç ka transmetuar edhe emisioni “Happy day” mëngjesin e sotëm, por ende asnjëri prej tyre nuk ka bërë një deklaratë zyrtare për konfirmim.

Për kamerën e Michalis Plemmenos Pirro Dhima iu shmang pyetjeve për Skafidën, e cila e shoqëroi gjatë një eventi të organizuar për hapjen e një dyqani të ri, nga Loanna Ciambani. Mëngjesin e sotëm lajmi ka “pushtuar” portalet në shtetin fqinj.

Pirro sa herë ka kujtuar, apo është pyetur për ish-bashkëshorten e tij të ndjerë nëpër emisione është shfaqur i përlotur, por jeta vazhdon dhe ai duket se ka gjetur mbështetje tek një dashuri të re./Opinion.al

Pas