-Jetë dhe Stil

4 këshilla për një super puthje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 11/11/15 |
root

Shkencëtarët thonë se menjëherë pas një puthjeje partnerët i transferojnë njëri-tjetrit, 80 milion baktere.

Sipas tyre ju mund ta ndryshoni nivelin e baktereve në gojën e partnerit, duke u puthur 8 herë nga 10 sekonda. Por përveç këtij detaji specialistët japin edhe 4 këshilla sesi të përjetoni dhe shijoni puthje shumë të mira.

  1. Si fillim duhet të lani gojën me furçë për të larguar mikrobet.
  2. Përdorni çamçakiz me mente por jo me shumë sheqer.
  3. Pini një shurup antibakterial.
  4. Dhe mbi të gjitha mos u stresoni, por shijojeni puthjen tuaj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas