Aktualitet

4 javë në terapi intensive, 70-vjeçari nga Kruja fiton betejën me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 27/04/20 |
Al Do

Pas 4 javëve në terapi intensive një 70-vjeçar është shëruar nga COVID-19.

Bëhet fjalë për një pacient nga Kruja, gjendja e të cilit ishte rënduar si pasojë e koronavirusit dhe për këtë arsye ai ishte mbajtur rreth 1 muaj në terapi intensive në spitalin infektiv. Fatmirësisht ai ja doli të shërohet.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila shton gjithashtu se deri tani 30 pacientë në terapi intensive kanë fituar betejën me COVID-19 në spitalin infektiv. /Opinion.al

Pas