Bota

386 viktima dhe mbi 25 mijë raste të reja me COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:23 - 19/03/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali njoftojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën nga koronavirusi 386 persona.

Po ashtu, janë konfirmuar dhe 25, 735 raste të reja me koronavirus nga 364,822 teste të realizuara.

Situata vijon të mbetet shqetësuese në njësinë e kujdesit intensiv, pasi 164 pacientë janë shtruar në pavijonet COVID.

Ndërkohë, Lombardia mbetet rajoni me numrin më të lartë të infeksioneve, me 5,518 të prekur në 24 orë.

Pas