Rajoni

37 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:09 - 15/09/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore në shtetin fqinj, bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2,422 raste të reja me COVID-19.

Po gjatë këtij harku kohor, kanë humbur jetën 37 qytetarë nga COVID-19. Që nga fillimi i pandemisë 14,311 qytetarë kanë humbur jetën, ndërsa 622,761 janë infektuar.

Pas