Bota

347 viktima dhe mbi 20 mijë raste me COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:31 - 03/03/21 |
Opi Nion

347 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Itali. Ministria e Shëndetësisë italiane konfirmon se nga 358,884 teste të realizuara, 20,884 pacientë kanë rezultuar pozitivë.

Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 2,976,274  të prekur. Ndërsa rajoni numrin më të lartë të infektimeve me Covid është Lambordia (4,590), ndjekur nga Campania (2,635), Emilia-Romagnia (2,456) dhe Piemonte me (1,537) të prekur.

Pas