Aktualitet

30-vjetori i vizitës së Baker, Berisha:Mbështetje për forcat antikomuniste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:35 - 22/06/21 |
Opi Nion

Ish kryeministri Sali Berisha, ka kujtuar ditën e sotme, 30-vjetorin e vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, James Baker në Shqipëri.

Me anë të një postimi në profilin e tij në “Facebook”, Berisha shprehet se ai ‘solli një mesazh epik për shqiptarët se liria funksionon dhe shprehu mbështetje të hapur për forcat anti-komuniste.’

“30 vjetori i vizites historike te Sekretarit Baker ne Shqiperi. Ne kete vizite do sillte mesazhin epik per shqiptaret: Liria funksionon.

Ne nje mbeshtetje te hapur per forcat antikomuniste Sekretari Baker do deklaronte ne parlament se erdhi ne Shqiperi me ftese te Sali Berishes, kryetari i Partise Demokratike te Shqiperise!”, shkruan Berisha./Opinion.al

Pas