-U tha në Opinion

2800 policë ta angazhuar, drejtori i policisë: Nesër vijnë 26 charter me tifozë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:16 - 24/05/22 |
el ida

Zef Laska Drejtor i Rendit Publik, tha në emisionin “Opinion” se gjatë ditës së nesërme, në Rinas do të ulen 26 avionë charter me tifozeritë e të dy skuadrave. Laska tha, se këta tifozë që vijnë të organizuar, do të shoqërohen nga eksorta policie.

“Nesër do të ulen në Rinas 19 chartera me tifozë të Romës dhe 7 chartera të tifozëve të Feyenoordit. Të gjithë ata që vijnë të organizuar do të shoqërohen me eskortë policie”, tha Laska duke shtuar se vetëm nesër janë angazhuar 2800 forca policie, si asnjëherë më parë./Opinion.al

Pas