Rajoni

27 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:46 - 18/02/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi bëjnë me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 27 persona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 6,221 që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 176, 059 të prekur, prej të cilave 51,8% janë burra.

Sakaq situata mbetet serioze në spitalet Covid, pasi 320 pacientë janë në intubim dhe mosha mesatare e tyre është 70-vjeç, shkruajnë mediat greke.

Pas