InstaBIZ

26 vite më e re, Majlinda Bregu publikon foton nga koha në televizion


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 24/01/21 |
Opi Nion

Ndërsa drejton Këshillin Rajonal për Bashkëpunim në Ballkanin Perëndimor, duket se Majlinda Bregu është bërë nostalgjike për kohën ku punonte në televizion.

Dikur gazetare dhe folëse lajmesh, e më pas pedagoge, Bregu do të shkëputej nga të dyja këto fusha për të hyrë në politikë.

Në foton e publikuar në rrjetet sociale, ajo kujton në fakt edhe mënyrën krejt ndryshe të gazetarisë, me transmetime analoge dhe lajme që përcilleshin me fax.

“Xhaketa me vata, siç është moda sot; unë 26 vjet me e re. TVSH ose RTSH ishte i vetmi TV sigurisht në analog; ai telefoni në tavolinë lidhej me regjinë kur zakonisht na lajmeronin për ndonje lajm 2 faqe me fax per ta lexuar”, shkruan Bregu./Opinion.al

View this post on Instagram

 

A post shared by Majlinda Bregu (@m.bregu)

Pas