Rajoni

26 viktima dhe 530 raste të reja në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:02 - 26/12/20 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka shënuar 530 raste të reja me Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit , ndërsa ka kryer 1999 testime. Ndërkohë sipas ISHP-së 538 pacientë janë shëruar, ndërsa 26 persona kanë humbur jetën.

Vendi aktualisht ka 20.278 raste aktive me Covid-19. Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 81.425 raste, prej të cilëve 58,720 janë rikuperuar, kurse 2427 pacientë kanë humbur betejën me sëmundjen./Opinion.al

Pas