Politikë

26 kg kokainë në furgon, arrestohen dy shqiptarë në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:41 - 27/01/21 |
Opi Nion

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkoitke. Sipas informacioneve, dy personat e arrestuar janë të moshës 34-vjeç dhe 42-vjeç.

Në momentin e arrestimit, autoritetet italiane iu kanë sekurestruarshqiptarëve 26 kilogramë kokainë.

Ata u ndaluan teksa po transportonin sasinë e lëndës narkotike me një furgon. Pas arrestimit, shqiptarët janë dërguar në burgun Rieti pasi ditën e sotme iu rikonfirmua masa e sigurisë arrest me burg./Opinion.al

Pas