Aktualitet

250 mijë € dhe 16 mln lekë cash,Prokuroria kërkon burg për Edvin Priftin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 13/02/21 |
Doriana Çepunaj

Prokuroria ka kërkuar në seancën e sotme gjyqësore ndryshimin e masës së sigurisë për mjekun Edvin Prifti.

Bëhet me dije se prokuroria ka kërkuar  “arrest me burg” për mjekun Edvin Prifti, pasi një ditë më parë gjatë kontrollit iu gjetën 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë në shtëpi dhe zyrë. Raportohet se mjekut i është shtuar edhe akuza për “pastrim parash”.  Më herët ndaj Priftit ishte vendosur masa pezulim nga detyra.

Mjeku i njohur Edvin Prifti u përfshi në çështjen e korrupsionit në Gjykatën e Krujës, pasi mori ryshfet për të bërë operacion pa radhë nënën e krye sekretares gjyqësore Emanuela Mallkuçi.

SPAK po përgjonte Mallkuçin ndërkohë që u zbulua edhe korrupsioni i mjekut Edvin Prifti.

Pas