Rajoni

25 viktima nga COVID-19 në Greqi, ulet numri i rasteve të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:48 - 25/01/21 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Greqi. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se në 24 orët e fundit  në shtetin fqinj kanë humbur jetën 25 persona nga koronavirusi.

Po ashtu, janë konfirmuar dhe 436 raste të reja, prej të cilave, 20 u zbuluan pas kontrolleve në pikat kufitare të vendit.

aktualisht numri i përgjithshëm i rasteve në shtetin helen është 152412, ndërsa numri i viktimave ka arritur në 5671.

Sipas të dhënave të autoriteteve shëndetësore, mosha mesatare e personave që kanë ndërruar jetë është 79 vjeç dhe 95.4% kishin sëmundje shoqëruese. / Opinion.al

Pas