Kronikë

25 të shoqëruar në polici pas protestës në PD, 8 prej tyre ishin brenda selisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:02 - 08/01/22 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka bërë disa shoqërime pas protestës në PD. Pas protestës, e cila degradoi në përdorim të sendeve të forta dhe gazeve lotsjellëse, mësohet se policia ka shoqëruar me dhjetëra persona.

Sipas burimeve shërbimet e Policisë vijojnë veprimet hetimore dhe shoqërimin e personave të përfshirë në veprime të dhunshme dhe shkatërrim të pronës.

Mësohet se deri tani janë shoqëruar 25 nga protestuesit dhe 8 persona që ndodheshin brenda selisë se Partisë Demokratike. Ndërsa vijojnë veprimet e shoqërimet./Opinion.al

Pas