Rajoni

22 viktima nga COVID-19 në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:08 - 08/10/21 |
Opi Nion

22 qytetarë kanë humbur jetën nga CVOID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Greqi. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë këtij harku kohor janë konfirmuar dhe 2324 raste të reja me COVID.

Rekordi i rasteve të reja është shënuar në gusht të këtij viti, 4608 të infektuar në një periudhë 24 -orëshe.

Gjithashtu, numri më i lartë i vdekjeve për shkak të virusit në një periudhë 24-orëshe u regjistrua më 28 nëntor të vitit të kaluar, ku humbën jetën 121 pacientë./ Opinion.al

Pas