Aktualitet

21-vjetori i sulmeve terroriste në SHBA, Xhaçka: Nuk do të harrojmë kurrëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:06 - 11/09/22 |
Opi Nion

Ministrja për Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka përkujtuar viktimat e sulmit terrorist më 11 Shator 2001 në SHBA. Përmes një postimi në Twitter, Xhaçka shkruan se 11 Shtatori nuk do të harrohet kurrë.

“Sot nderojmë viktimat e sulmeve të 11 Shtatorit. Ne kujtojmë jetët e humbura në atë tragjedi të tmerrshme, por gjithashtu krenohemi me guximin, dhembshurinë, sakrificën dhe solidaritetin që u zbulua atë ditë. Nuk do të harrojmë kurrë!”, shkruan Xhaçka.

Sot mbushen 21 vjet nga sulmi i 11 Shtatorit 2001 në qendrën botërore tregtare në New York, ngjarja më e rëndë në tokën amerikane.

Pas