Rajoni

21 viktima në 24 orët e fundit në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:12 - 12/02/21 |
Opi Nion

21 viktima dhe 1410 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Greqi.

Ndërkohë, të intubuar janë 293 pacientë, ndërsa  mosha mesatare e të intubuarve është 70 vjeç

Numri i përgjithshëm i rasteve është 170244., ndërsa i viktimave ka shkuar në 6077 që nga fillimi i pandemisë.

Rekordi i të infektuarve në Greqi u shënua në 12 nëntor me 3316 raste, ndërsa viktimat në 28 nëntor, ku ndërruan jetë 121 pacientë.

Pas