Bota

21 viktima dhe 882 raste të reja me COVID-19 në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:34 - 01/07/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore italiane raportojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 21 qytetarë nga COVID-19.

Referuar të dhënave të autoriteteve, në Itali janë shënuar gjithashtu dhe 882 raste të reja me COVID-19.

Të shëruarit gjatë këtij harku kohor janë 1.941, ndërsa shkalla e pozitivitetit është0.5%.

Në Itali, njësitë e kujdesit intensiv po pranojnë më pak të shtruar, teksa pavijonet e tjera e kanë minimizuar fluksin e të sëmurëve./ Opinion.al

Pas