Aktualitet

20 pacientë në terapi intensive, si paraqitet situata në spitalet Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:06 - 04/10/20 |
Al Do

Numri i të shtruarve në dy spitalet Covid duke arritur në 206 persona.

20 prej tyre ndodhen në terapi intensive ndërsa 7 pacientë janë të intubuar, në gjendje kritike për jetën.

Po ashtu në dy spitalet, atë Infektiv në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe spitalin “Shfeqet Ndroqi” po marrin shërbime të specializuar disa qytetarë të cilët kanë qenë pozitivë me COVID19 dhe aktualisht janë negativizuar, por po vijojnë të marrin trajtim spitalor për pasojat e sëmundjes.

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit, 139 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm./ Opinion.al

Pas