Aktualitet

2 pelikanë të ngordhur me gripin e shpendëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 22/03/22 |
Opi Nion

Agjencia e Zonave të Mbrojtura në Korçë ka konfirmuar këtë të martë se një çift pelikanësh i gjetur i ngordhur disa ditë më parë në liqenin e Prespës së Vogël kanë qenë të prekur nga gripi i shpendëve.

Pak ditë më parë Agjencia e Ruajtjes dhe Mbrojtjes së Mjedisit lajmëroi se gripi i shpendëve ka qenë aktiv në liqenin e Prespës në anën greke.

Me sa duket virusi ka prekur dhe shpendët në territorin tonë./Opinion.al

Pas