Rajoni

17-vjeçarja vret adoleshentin në Tetovë. Trupin ia hodhi në lumëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:38 - 23/12/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tetovë, ku një 17-vjeçare ka vrarë bashkëmoshatarin e saj. Trupi i pajetë i dajlit 16-vjeçar është gjetur në lumin Pena.

Sipas njoftimit të Prokurorisë, 17-vjeçarja e goditi me një send të mprehtë në kokë adoleshentin.

Gjithçka ka ndodhur pas një konflikti verbal mes dy të miturve pranë makinës që 16 vjeçari e drejtonte. 17-vjeçarja ka goditur bashkëmoshatarin  me mjet të fortë dhe më pas e ka hedhur trupin e tij në lunmë.

“E dyshuara, vajza 17 vjeçe me paramendim ka privuar nga jeta një 16 vjeçar. Pas përplasjes verbale në veturë tek vendi i quajtur “Banja” ajo me një mjet të fortë ka goditur të dëmtuarin duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore të rrezikshme për jetën. Më pas e ka hedhur në lumin Shkumbin, ndërsa trupi i pajetë është gjetur në rrjedhën e lumit. Prokurori publik deri tek gjykata ka dorëzuar caktimin e masës së paraburgimit”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore Publike-Tetovë.

Vajzës, e cila e ka pranuar krimin, i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Pas