Aktualitet

16 vatra zjarri aktive në ShqipëriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 28/07/22 |
Opi Nion

Ministria e Mbrojtjes njofton se në të gjithë vendin janë aktive 16 vatra zjarri.

Në aksionet për shuarjen e flakëve gjatë 24 orëve të fundit janë angazhuar 436 efektivë zjarrfikës, Forca të Armatosura, forca bashkiake, forca policore, punonjës të Administratës së Zonave të Mbrojtura, shërbimi pyjor, forca vullnetare, 29 mjete zjarrfikëse dhe një helikopter.

Helikopteri i Forcës Ajrore ka operuar në fshatin Ndërshen, Bashkia Mirditë.

Aktualisht janë aktive vatrat në:

Fshatin Ndërshen, bashkia Mirditë.

Fshatin Vinjollë, bashkia Kurbin.

Fshatin Qukës Skëndërbej, bashkia Prrenjas.

Pas