Aktualitet

Franca bën bilancin e viktimave. Profesorë dhe studentë mes tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:06 - 15/11/15 |
b.f

Sa studentë dhe profesorë të universiteteve gjenden mes viktimave të sulmeve terroriste të 13 Nëntorit. Ndoshta më shumë se një duzinë , pohon një burim i Sekretarit të Shtetit.

Gilles Roussel, president i Universitetit të Parisit lindor “Marne-la-Vallée”, konfirmon se tashmë dy nga mësuesit e shkollës së tij kanë vdekur.
Njëri prej tyre, Matthieu Giroud, ishte mësues iu gjeografisë, ndërsa tjetri Nicolas Classeau, drejtor i teknologjisë në universitet.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas