Aktualitet

12 avione franceze mbi Siri, shkaterrojne objektivat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:00 - 16/11/15 |
b.f

Avionët luftarakë francezë janë sulmuar sot mbi Siri , në atë që nga zyrtarët cilësohet si një bombardim masiv në Raqqa.

Objektivat,kanë përfshirë një qendër rekrutimi, nje bazë armësh dhe trajnimi terroristësh.

ISIS e ka deklaruar Raqqan si kryeqytetin e të ashtuquajturit kalifat.

12 avionë janë përfshirë në sulmin ajror, që ka lëshuar të paktën 20 bomba dhe shkatërruar gjitha objektivat.

KOMENTO (7)

Shkruaj nje koment

  1. Edhe 120 te hedhin ta djegin njer e pergjithmone se e bene evropen me hije keta kurva xhihadiste. Vetem mos vriten te pafajshem aty ku hedhin bombat se eshte mekat. Paris je me ty.

  2. Sa trapa qe jeni. E paskan ditur ku jane bazat dhe nuk i kan bombarduar me pare. Duhej vdekja e 130 vetave qe te bombardohen bazat. Po kjo eshte politika e ndyre qe bejne. Te dhjefsha francen qe tallnin bythen me kosovare dhe boshnjak.

Pas