Aktualitet

110-vjetori i Pavarësisë, zhvillohet ceremonia e ngritjes së Flamurit në VlorëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 28/11/22 |
Opi Nion

Ka nisur në Vlorë ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë.

Të pranishëm janë Presidenti Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama, Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, kryebashkiaku Dritan Leli, si edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, presidentja Vjosa Osmani, si edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Një ditë më parë në parlamentin e Shqipërisë u zhvillua seanca e parë e përbashkët e dy kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës.

Pas