Aktualitet

110-vjetori i Pavarësisë, urimi i ministrisë së jashtme serbe: Shëndet, begati dhe paqeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:56 - 28/11/22 |
Opi Nion

Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë përmes një statusi në “Twitter”, ka uruar ministrinë e Punëve të Jashtme të Shqipërisë dhe popullin shqiptar, me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë.

Ministria serbe uron për shëndet, begati dhe paqe.

“I dërgojmë urimet tona Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë dhe
popullit të Shqipërisë, me rastin e festës së Pavarësisë, duke i uruar shëndet, begati dhe paqe”, thuhet në njoftimin e publikuar në Twitter.

Pas