Sport

11-vjeçari poston foton me Eriksen: Pranoi menjëherë, dukej i shëndetshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 04/07/21 |
Opi Nion

Fotoja e një vogëlushi tifoz 11-vjeçar danez me Christian Eriksen është bërë virale në rrjet ditën e djeshme, pasi e postoi në “Instagram”.

Aktualisht, Eriksen ndodhet me pushime në bregdetin e Tisvilde, një qytezë 50 kilometra larg Kopenhagënit dhe u takua rastësisht me fansin e tij  11-vjeçar.

Bjorn Bindzus, në një prononcim për mediat e Danimarkës, u shpreh: Unë isha nervoz kur i kërkova të bëjmë fotografi, por ai pranoi dhe më tha ‘po, nuk ka problem’. Dukej i shëndetshëm, ishte bukur ta shikoja.

Kujtojmë që Eriksen pësoj arrest kardiak pak kohë më parë teksa ishte duke luajtur me Danimarkën në Euro2020./Opinion.al

 

Pas