Bota

11 viktima nga përplasjet mes klaneve rivale të drogës, mes tyre dhe fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:28 - 15/11/21 |
Opi Nion

11 persona, përfshirë këtu dy fëmijë, humbën jetën në dy sulme të lidhura me një përpasje mes karteleve të drogës në shtetin meksikan të Guanajuato.

Persona të armatosur hapën zjarr ndaj një grupi njerëzish gjatë një feste në një shtëpi në Silao, duke vrarë 3 burra, 2 gra dhe një fëmijë.

Ndërkohë në Apaseo el Grande, persona të armatosur vranë 5 anëtarë të së njëjtës familje, përfshirë një 14-vjeçar, ndërsa një foshnjë 8-muajshe u plagos në krah./ Opinion.al

Pas