Bota

107 persona infektohen nga koronavirusi pas meshës në kishë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:56 - 24/05/20 |
Opi Nion

Një infektim në masë prej koronavirusit ka ndodhur  pas një rituali religjoz në një kishë të Frankfurtit. Sikurse ka bërë me dije Ministrisë i Shëndetësisë i Landit të Hessen, të paktën 107 persona janë infektuar pas meshës që u mbajt dy javë më parë.

Fillimisht u fol për një karantinë të rasteve të infektuara, por shifrat u rritën. Në Gjermani shifrat tregojnë për momentin një trend të qartë të rënies së rasteve të reja, ndërsa në disa lande prej 2 apo 3 ditësh nuk deklarohen raste të reja. Në të gjithë vendin numërohen 178.500 të infektuar dhe 8.251 viktima./Opinion.al

Pas