Aktualitet

100 vite SHBA-Shqipëri/ Berisha: Do festoj në Mirditë me shqiptarë të vërtetëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:40 - 28/07/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha në një prononcim me gazetarët jashtë dyerve të parlamentit, tha se po niset për në Mirditë për të festuar 100 vjetorin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri.

Berisha tha se të festosh me Taulant Ballën dhe Edi Ramën vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara, është njësoj si të shkosh në Shtëpinë e Bardhë me Saimir Tahirin.

“Unë po nisem për në Mirditë, do festoj me ta, 100 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike me SHBA. Ky është një antimiting. Do ta festoj me shqiptarë të vërtetë dhe jo me nënpunës të paguar të cilët vijnë aty për të ruajtur kafshatën e gojës dhe vendin e punës.Të festosh marrëdhëniet e SHBA me Taulant Ballën dhe Edi Ramën, është si të shkosh në Shtëpinë e Bardhë me Saimir Tahirin.”-tha Berisha.

Pas