Aktualitet

10 më të votuarit deri tani, ku renditen Lulzim Basha dhe Edi Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:40 - 29/04/21 |
Opi Nion

Vijon me ritme të shpejta numerimi i votave për kandidatët në qarqet e vendit. Nga rezultatet paraprake më i votuari deri tani është Taulant Balla që kandidon në qarkun e Elbasanit me 21,591 vota.

Më pas renditet Erion Braçe, po nga radhët e Partisë Socialiste me 14058 vota dhe në vendin e tretë është ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku 11, 693.

Ndërkohë vihet re se kreu i qeverisë, Edi Rama renditet i 10 me 11412 vota, ndërsa kryedemokrati Basha në vendin e 6 me 11817 vota.

Në dhjetë kandidatët më të votuar deri tani janë edhe Fatmir Xhafaj, Bledi Çuçi, Blendi Klosi, Niko Peleshi dhe Saimir Hasalla.

Kujtojmë se rezultatet e deritanishme janë paraprake pasi procesi i numërimit është duke vazhduar në disa qarqe./Opinion.al

Pas