Rusi 2018

Zyrtare/ Hierro largohet nga drejtimi i Spanjës pas eleminimit nga Botërori


               Publikuar në : 15:03 - 08/07/18 |
b.f

Fernando Hierro nuk do ta vazhdojë punën e tij si trajner i Spanjës , ka deklaruar Federata e Futbollit të Spanjës (RFEF).

Hierro u bë përzgjedhës një ditë pasi Julen Lopetegui u shkarkua, pak para nisjes së Botërorit.

Spanja nisi Botërorin me barazimin 3 me 3 me Portugalinë e më pas u eliminua nga Rusia në 1/8 e finales.

“Pas shumë kilometrave të përbashkët, Federata e Spanjës dhe Fernando Hierro kanë ndarë rrugët me përfundimin e Kampionatit Botëror. Trajneri ka refuzuar të kthehet në pozitën e Drejtorit Sportiv për të kërkuar sfida të reja profesionale”, ka njoftuar Federata Spanjolle.

Pas