-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Zgjedhjet e 25 qershorit/ Rama mbledh nesër deputetët dhe kandidatët për deputetë

Kryeministri Edi Rama njëherësh edhe kreu i PS ditën e nesërme do të mbledhë deputetët dhe kandidatët për deputetë.

Mbledhja zhvillohet në kuadër të fushatës elektorale, që tashme me marrëveshjen e re është shtyrë me një javë, në 25 qershor.

Takimi i Ramës me deputetët vjen pas marrëveshjes me kryetarin e opozitës Lulzim Basha,marrëveshje të cilën e futi PD në zgjedhjet. 

Nga marrëveshja, gjithashtu parashikohen edhe 6 ministra teknik dhe disa drejtori, si garanci për opozitën për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko