Bota

Zbulohet emri i kodit të George H.W. Bush


               Publikuar në : 18:28 - 07/12/18 |
b.f

Shërbimi Sekret i SHBA ka përfunduar detajet e tij për George H.W. Bush pas gati 40 viteve të mbrojtjes së ish-presidentit, i cili ishte i njohur nga emri i kodit “Timberwolf”.

Zëdhënësi i Bushit Jim McGrath thotë se detajet e agjentëve zyrtarisht përfunduan të premten pas varrosjes së Bushit në bibliotekën e tij presidenciale në Universitetin Texas A & M.

Bush vdiq në 30 nëntor në moshën 94 vjeç. Ai u varros pranë gruas së tij, Barbara dhe vajzës së tyre Robin, e cila vdiq në moshën 3 vjeçare.

Agjentët e Shërbimit Sekret shërbyen si pallbearers nderi gjatë disa prej ngjarjeve të kësaj jave që nderonin presidentin e 41-të. Në Twitter, agjencia i dha haraç Bush dhe ndau fotot nga 2013, kur Bush e rrua kokën në mbështetje të djalit 2-vjeçar të një agjenti që kishte leuçemi.

Pas