-Kulturë

Yllka Mujo dhe Eva Aliko sulmohen verbalisht pranë teatrit


               Publikuar në : 13:13 - 20/09/18 |
b.f

Çështja e Teatrit vijon të mbetet një temë e nxehtë mes qeverisë dhe artistëve. Gjithashtu edhe shoqëria civile është përfshirë së tepërmi në këtë çështje. Por jo të gjithë aktorët kanë vendosur të përfshihen në këtë çështje.

Eva Aliko dhe Yllka Mujo, kanë qenë dy prej aktoreve të teatrit, të cilat kanë vendosur të heshtin për këtë çështje. Por ditën e sotme ato janë fyer pranë teatrit nga persona të panjohur. Ata i kanë fyer me fjalor vulgar dy aktoret.

SASE, ka reaguar në lidhje me këtë ngjarje duke u shprehur:

SASE proteston ndaj çfaredo cenimi te dinjitetit te cilitdo artist, pavaresisht shkaktarit dhe shkakut.
Artistet, pavaresisht qendrimeve te tyre publike, jane qytetare dhe duhen respektuar si te tille. Kushdo qe fyen artistet nuk mund të paraqitet si mbrojtes i Teatrit!

Pas