Sport, Te Fundit

Wikipedia ‘shpall’ para FSHF trajnerin e Kombëtares Shqiptare

FSHF njoftoi se ende nuk është vendosur për trajnerin e Kombëtares, emrave më të përfolur deri më tani, pikërisht dyshesh Panucci-De Canio i shtohet edhe një tjetër. Bëhet fjalë për Alberto Malesanin, ish-trajner i Parmës dhe Fiorentinës. 63-vjeçari, ndonëse në dukje është emër i ri, të paktën që qarkullon në media, është futur fort në garë. 
Por rrjeti i informimit Wikipedia në internet ka ‘shpallur’ sot për Christian Panucci-n si trajner të kombëtares shqiptare. Wikipedia ka vendosur në biografin e tij  se vitin 2017 ai është trajner i kuqezinjve, por FSHF ende nuk e njofton diçka të tillë. /opinion.al

 https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_Panucci

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko