Kryesore

Vritet me armë zjarri 25-vjeçari në Tropojë


               Publikuar në : 20:51 - 06/04/18 |
rel d

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tropojë, ku pas një konflikti për arsye banale, ka mbetur i vrarë një 25 vjeçar.

Sipas njoftimi te policise ka mbetur i  vrare shtetasi me inicialet  R.A., 25 vjeç, i cili eshte qelluar me arme zjarri nga shtetasi me inicialet S.R., 23 vjeç, pas nje konfikti per shkaqe banale.

Policia po bën krehjen e zonës me qëllim kapjen e autorit të dyshuar, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes ku po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i plotë:

Më datë 06.04.2018, në malin e fshatit Luzhë është vrarë me armë zjarri shtetasi R.A., 25 vjeç.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe nga veprimet paraprake ka rezultuar se shtetasi R.A i cili po kulloste bagëtitë në fshatin Luzhë dyshohet se është vrarë me armë zjarri automatik, për motive të dobëta, nga shtetasi S.R., 23 vjeç, banues në Luzhë.

Policia po bën krehjen e zonës me qëllim kapjen e autorit të dyshuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes ku po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Pas