-Kronikë

Vrasja e parukieres, 27 vite burg për autorin

               Publikuar në : 16:40 - 25/09/17 |
Gerta

27 vite burg ka dhënë Gjykata e Lezhës për Alfred Nikollin i cili vrau parukieren Elteva Ndoka.

Vrasja ndodhi më 11 shkurt të vitit 2016. 32-vjeçari u fut brenda sallonit të bukurisë ku punonte parukierja Etleva Ndoka dhe e qëlloi me armë duke i shkaktuar vdekjen e mënjehershme.

Viktima dhe i pandehuri kanë pasur lidhje intime, ndërkohë që krimi ndodhi për motive xhelozie.

Gjatë seancave gjyqësore, Alfred Nikolli kishte pranuar krimin duke thënë se vrasjen e kishte kryer në gjaknxehtësi e sipër pasi 28-vjeçarja e kishte refuzuar rilidhjen me të dhe e kishte ofenduar. 

Pas