Galeri, InstaBIZ, Te Fundit

Viti i Beyonce! 18 herët kur ‘Mbretëresha Bey’ pushtoi rrjetet sociale

Ashtu si në vitin 2013, edhe ky vit mund të konsiderohet jashtëzakonisht i suksesshëm për Beyonce.

Në 2016-ën ajo publikoi albumin “Formation”, album i cili ka një histori të tërë në përbërje. Që nga deklaratat për mbrojtjen e të drejtave të popullsisë me ngjyrë e deri tek tradhtia e burrit, Jay Z, këto kanë qenë ngjarje që janë diskutuar pafundësisht në rrjete sociale gjatë këtij viti.

Përveç kësaj performancat e saj në disa nga mbrëmjet më të rëndësishme të muzikës botërore kanë lënë gjurmë tek fansat e tij, shkruan opinion.al.

Më poshtë ju ri-sjellim në vëmendje 18 momentet më kulminante të vitit të “Mbretëreshës Bey”.

 

Një ditë të diele aty ku se priste askush, Beyonce publikoi videon “Formation” e cila “çmendi” këto.

Pak kohë më pas ajo performoi këngën bashkë me “ushtrinë” e saj të kërcimit në pushimin  e pjesës së parë të Super Boël. Bey eklipsoi plotësisht performuesit e tjerë, Coldplay dhe Bruno Mars.

01-beyonce-super-bowl-halftime-show

Këngëtarja hodhi në treg një linjë autentike të quajtur Ivy Park në bashkëpunim me Topshop.

beyonce

Beyonce publikon albumin “Lemonade” në të cilin trajtoheshin tema për tradhtinë bashkëshortore.

Katër ditë më vonë ajo filloi turin promovues të albumit “Formation World Tour”. Gjatë koncertit të saj të parë në Miami, turma njihte të gjithë tekstin e këngës “Hold Up”.

Interneti u çmend me strofën e këngës “Becky me flokë e bukur”. Të gjithë u përpoqën të gjenin gruan për të cilën fliste këngëtarja në këngën “Sorry”, e cila supozohet se ka qenë gruaja me të cilën Jay Z e ka tradhtuar.

image

Beyonce shfaqet e mrekullueshme dhe vetëm në mbrëmjen Met Gala. E veshur me një lateks ngjyrë nudë të Givenchy, u përfol se copa e fustanit ngjante si lëkura e Becky-it.

02-beyonce-met-gala

Beyonce u emëruar Ikona e Modës për vitin 2016. Ajo falënderoi mamanë e saj e cila e ka ndihmuar në veshje kur ishte pjesë e grupit Destiny’s Child.

03-beyonce-cfda

Në muajin Qershor, në ndarjen e çmimeve BET Awards, Beyonce dhuroi një performancë elektrizuese teksa këndonte “Freedom” bashkë me Kendrick Lamar, ndërkohë që ishin të rrethuar nga uji.

Beyonce & Kendrick Lamar 2016 BET AWARDS Perfomance from J.Mingledon723 on Vimeo.

Një muaj më vonë ajo i tregoi botës mënyrën më të mirë për të bërë një selfie me bashkëshortin.

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on


Pasi u prezantua nga tenistja Serena Williams, në MTV Video Music Awards, Bey performoi për 16 minuta këngën Lemonade.

Beyoncé – Medley LEMONADE (MTV VMA 2016) from Gon on Vimeo.

Në ditëlindjen e 35-t, Beyonce organizoi një festë me të ftuar special si Chance the Rapper, Alicia Keys, Diddy, etj. Festa e organizuar në Neë York kishte temë me kostume.

Gjatë performancës së saj në koncertin e bamirësisë së Tidal, teksa po këndonte “Haunted”, Beyonce pati një problem me vathin dhe pati gjakderdhje.

Këtë Halloween, Beyonce surprizoi me dy kostumet e saj. I pari ishte në nder të grupit Salt-N-Pepa, ndërsa tek tjetri ajo u shfaq si një Barbie me ngjyrë.

A video posted by Beyoncé (@beyonce) on

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on

Beyonce shkoi në vendin e saj të origjinës, Texas dhe performoi këngën “Daddy Lessons” në ndarjen e çmimeve të muzikës country në muajin Nëntor.

Beyoncë përkrahu publikisht kandidaturën e Hillary Clinton për presidente gjatë koncertit në Cleveland.

A video posted by Beyoncé (@beyonce) on

Beyonce u bë pjesë e sfidës mannequin-challenge.

grammy-full-winners-list-beyonce-sam-smith-won-maximum-award-show

Së fundmi ajo u shpall gruaja me tepër e nominuar në historinë e çmimeve Grammy, pasi vetëm këtë vit u nominua më 9 kategori për Lemonade. /përgatiti opinion.al

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko