-Kulturë

Video/Tinka Kurti ka dy fjalë për publikun: Bërtasin rroftë Bert Ndrenika. Nuk thonë për mua, thonë për atë


               Publikuar në : 09:12 - 08/04/18 |
m.b

 

 

Pas diksutimeve të fundit mbi teatrin dhe godinën e tij, ku ku në fokus është vënë shpesh edhe aktori Robert Ndrenika, kolegia e tij dhe aktorja po aq e madhe Tinka Kurti, duket se ka dy fjalë për publikun shqiptar.

Ajo është intervistuar për programin “Thumb” në ABC Neës lidhur me kujtimet për kantautorin Françesk Radi. Njëkohësisht aktorja e madhe, ka folur dhe për vlerësimin që një artist duhet të marr nga publiku dhe rëndësëinë që ka për çdo artist ky vlerësim.

“Ne jemi në një fushë futbolli, por para fushës kanë vënë një perde dhe pas saj janë regjisori, piktori, puntorët e skenës që përmenden pak fatkeqësisht. Kurse në jemi në një lojë futbolli, ku unë bëj një pas shumë të bukur dhe golin e bën Robert Ndrenika, dhe të gjithë publiku bërtasin ‘Rroftë Bert Ndrenika’, nuk thonë për mu, thonë për atë”. / Opinion.al

 

Pas