-U tha në Opinion

Video/Testi i Mustafa Nanos për ministrat: Njeh korçarin, por ka probleme me emrat e grave në kabinet

               Publikuar në : 21:58 - 11/01/18 |
m.b

Sondazhi i ministrave i zhvilluar në Opinion.al, duket se e ka vënë pak në siklet analistin Mustafa Nano. Duke qenë se shumë nga ministrat janë të rinj në kabinet, gazetari Blendi Fevziu I ka kërkuar Nanos të përmendë një nga një emrat e tyre.

Por, ndonëse natyrisht njihte shumë mirë funksionet e tyre, analisti ka patur problem të kujtojë disa emra, ndoshta edhe për faktin se një pjesë janë të rinj.

Për këtë arsye, Nano është mjaftuar duke përmendur institucionet që ata drejtojnë në disa raste, ndërkohë që për Ministrin Peleshi ka thënë shkurtimisht, korçari, ndërsa për ministret Gjonaj, Manastirlliu dhe zv.kryeministren Mesi ka pranuar se nuk ua njeh emrat./Opinion.al

 

Pas