-Jetë dhe Stil

Video/Superjahti i miliarderit rus mbërrin në Sarandë


               Publikuar në : 11:42 - 28/07/18 |
b.f

Superjahti i miliarderit rus Andrey Melnichenko është ndalur në Sarandë në këto ditë të ngrohta vere. Nuk dihet nëse vetë oligarku rus gjendet brenda mjetit lundrues, që është një ndër jahtet më të mëdhenj dhe më luksozë në botë. Jahti lundrues A, ka një gjatësi 143 metër dhe një vlerë që shkon në 500 milionë dollarë. Jahti është 91 meter i lartë, duke kaluar kështu edhe Statujën e Lirisë.

Drejtuesi i Eurochem eshte ne fakt posedues i dy jahteve luksoze qe arrijne vleren e 1 miliarde dollareve. Sipas Forbes, ai renditet i 88-ti ne bote per nga pasuria. / Opinion.al

 

  

Ndiqni me poshte nje video ku shihen te dyja jahtet e miliarderit rus 

 

 

Pas