Bota

Video/Mes tymit dhe flakëve, të parët që shpëtojnë janë fëmijët  


               Publikuar në : 09:19 - 31/07/18 |
b.f

Mediat greke ende vijojnë të publikojnë imazhe të reja lidhur me ngjarjen e fundit që mori 88 jetë njerëzish në Greqi. Zjarret që përfshinë rrethinat e Athinës lanë pasoja të rënda,veçanërisht në zonën e Atikës dhe fshatin Mati që sot thuajse nuk ekziston më.

Në një video të publikuar së fundi, shihet se si në përpjkje për t’u ikur zjarreve që përhapen me shpejtësi, të parët që shpëtohen janë fëmijët.

Vërehet se frymëmarrja në zonë është e vështirë për shkak të tymit të përhapur kudo.

Pas