-U tha në Opinion, Aktualitet, Te Fundit

VideoDenoncimi/ Basha tregon arsyen themelore pse Rama nuk arreston ‘mafiozët’ e Durrësit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes levave që zotëron në Policinë e Shtetit, nuk vendos të dhënat e shumë personave me precedent penal në sistem, duke bërë të munduar mosarrestimin e tyre nga Interpoli.   

Lajmi është konfirmuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, sonte në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa theksoi se një procedurë e ngjashme është vepruar edhe me Mark Frrokun, ku më pas arrestuan edhe shefin e interpolit, për fshehje të dhënash.

Sipas tij, pse menjëherë pas zgjedhjeve Durim Keçi u arrestua?

Basha: Ekziston një arsye tepër e thjeshtë, ai u përdor përpara zgjedhjeve,  mori votat, ndërkohë u mbështet edhe një klan tjetër kriminal, i cili u bë akoma më i fuqishëm se klani i Durimit dhe pasi u përdor për votat dhe pasi u gjet para një farë presioni, e arrestoi.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko