-U tha në Opinion, Në Opinion, Te Fundit, Të Gjitha

Video/Deklarata e fortë e Vangjelit: Afër Tiranës ka një zonë ekonomike kriminale, ka të bëjë me politikën

I ftuar në studion e emisionit Opinion, analisti Lorenc Vangjeli duke folur për problemet e kanbisit dhe trafikun e drogës me bazë Shqipërinë është shprehur ndër të tjera se shumë pranë kryeqytetit ka një zonë të lirë ekonomike kriminale.  I pyetur nga drejtuesi i emisionit, Vangjeli shtoi se kjo zonë është pikërisht Fushë Kruja, që nuk ka të bëjë me kronikën e zezë,por me politikën.

Vangjeli tha se kanabisi ishte ai që bënte zhurmë, ndërsa kokaina bën gjëmën.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko