-U tha në Opinion

Video/Aurel Plasari: Skënderbeu nuk u rrëmbye kurrë nga Sulltani


               Publikuar në : 22:23 - 23/07/18 |
b.f

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën ka deklaruar se Heroi Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu nuk ka qenë rrëmbyer nga Osmanët, por është rritur dhe stërvitur në Krujë.

Plasari tha në emisionin ‘Opinion’ se kjo traditë nuk rezulton, që Skënderbeu të jetë marrë peng. Ai tregoi se në oborrin e Sulltanit ka shkuar në moshë të madhe, sigurisht për t’i shërbyer në luftra të ndryshme.

Sipas tij, Skënderbeu nuk ka qenë kurrë i rrëmbyer, madje ai ka qenë i punësuar i Sulltanit në Krujë.

Ndiqni rrefimin e Aurel Plasarit ne emisionin Opinion:

Pas